شروع دوره در :

کارگاه آموزشی شرکت TWI در مورد بررسی خوردگی و از بین رفتن فلز:

علت اصلی شکست در صنایع نفت و گاز، شیمیایی / پتروشیمی و قدرت خوردگی و از بین رفتن فلزات است. تا کنون روشهای متعددی برای مقابله با این مشکل در تجهیزات فلزی تحت فشار، توسعه یافته­اند.

در این کارگاه ابتدا خلاصه­ای از سابقه روش "ارزیابی آمادگی برای سرویس­دهی"  (Fitness For Service, FFS) برای تجهیزات و سازه­هایی که دچار خوردگی فلز شده­اند  بیان می­شود. در این بخش از کارگاه از مستندات مختلفی استفاده می­شود ولی تمرکز بر استاندارد API 579-1/ASME FFS-1   ، پارتهای 4 و 5 خواهد بود و تفاوت خوردگی و از بین رفتن فلز به­صورت جزیی و به­صورت کلی توضیح داده می­شود و مفهوم فاکتور استحکام باقیمانده (Remaining Strength Factor, RSF)  شرح داده می­شود.

سپس مثالهایی در اختیار افراد داوطلب گذاشته می­شود تا برای درک بهتر روش ارزیابی، محاسبات را بطور دستی انجام دهند و همچنین نرم افزار TWI FFS، برای انجام ارزیابی بر روی مثال ها ارائه می­شود.

در پایان، 5 نمونه مورد واقعی به­صورت تمرین تیمی برای تجزیه و تحلیل بیشتر و بحث در گروه ارائه می­شود.

 

 

کارگاه آموزشی شرکت TWI در مورد بررسی نواقص ترک مانند:

ارزیابی شکست برای یک عیب مسطح (نقص ترک مانند) و بر اساس مکانیک شکست انجام می­شود. نواقص ترک مانند عمدتا در شعاع ریشه تیز و معمولا مسطح هستند. به­طور مثال، این نوع نقص در جوش به­علت عدم ذوب و نفوذ فلز به­اندازه کافی در شیار جوش ایجاد می­شود. می توان حساسیت تجهیزات مهم به شکست ترد را با استفاده از اصول مکانیک شکست ارزیابی نمود. همه روش های ارزیابی مکانیک شکست بر پایه (Failure Assessment Diagram, FAD)  می­باشند. بیش از دو دهه است که از BS 7910 بعنوان یکی از استانداردهای اصلی در بخش انرژی برای ارزیابی نواقص ترک مانند استفاده می شود. داوطلبان حضور در این کارگاه باید دوره کوتاهی در زمینه مکانیک شکست گذرانده باشند.

سپس برای مثالهایی با استفاده از نرم افزار TWI fracture assessment ، ارزیابی انجام می­شود. در پایان، 5 نمونه مورد واقعی به­صورت تمرین تیمی برای تجزیه و تحلیل بیشتر و بحث در گروه ارائه می­شود.

مشترک شدن در خبرنامه ما

دریافت آخرین اخبار از IPEC.

شما در هر زمانی می توانید اشتراک خود را لغو کنید.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشکده مهندسی هوافضا

ایران، تهران، خیابان حافظ، شماره ۴۲۴

تلفکس: ۶۴۵۴۳۲۲۰_۲۱_۹۸+

پست الکترونیکی: ipec1395@gmail.com

Contact Us


  ایمیل شما فرستاده نشد   ایمیل شما فرستاده شد

محل برگزاری

                                            حامیان

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…